0
ilość: 0
wartość: 0,00 
koszykdo kasy

Dom z podwójnym kominkiem

Dom jednorodzinny zaprojektowano dla 4-osobowej rodziny. Widok na Śnieżkę stał się motywem przewodnim tego projektu. Stąd też pomysł na dwupoziomowe, wielkie przeszklenia, dzięki którym widok na góry jest możliwy także z użytkowej antresoli.

Na parterze przewidziano otwarty centralny hol, z którego mamy możliwość wejścia do większości pomieszczeń parteru. Po prawej stronie hol otwiera się na strefę dzienną obejmującą spiżarnię, kuchnię z jadalnią oraz duży dwukondygnacyjny salon (pustka nad salonem). Z części jadalni oraz z salonu poprzez fasadowe przeszklenie mamy możliwość wyjścia na duży taras, którego zadaszenie stanowi wysunięty okap dachu. Po lewej stronie holu znajdują się: biuro, łazienka oraz siłownia, a także część gospodarcza z dużym dwu-stanowiskowym garażem, kotłownią i rowerownią.

Na piętrze obiektu zaplanowano trzy sypialnie, dwie łazienki, garderobę, pralnię oraz otwartą antresolę z możliwością wyjścia na taras nad garażem.

Sercem domu jest tu duży kamienny kominek z możliwością dwustronnego korzystania. (od wnętrza kominek na drewno z wkładem, a z ogrodu możliwość otwartego paleniska i umieszczenia rusztu). Elewacja obiektu wykończona została deskowaniem z madrzewia syberyjskiego, kamieniem naturalnym łupkiem w kolorze grafitowym oraz tynkiem mineralnym w dwóch odcieniach białym i grafitowym.

  • Powierzchnia użytkowa budynku: ok. 350 m² (łącznie z grażem)
  • Wymiary rzutu (dł. x szer.): 26,85 x 14,85 m
  • Liczba kondygnacji: 2 (parter+ poddasze użytkowe)
  • Rodzaj, pokrycie i kąt nachylenia dachu: symetryczny dwuspadowy, o kącie nachylenia 40º, kryty dachówką ceramiczną w kolorze grafitowym.
  • Technologia konstrukcji: ściany murowane dwuwarstwowe: pustaki POROTHERM z dociepleniem.