0
ilość: 0
wartość: 0,00 
koszykdo kasy

Dla inwestora

Zanim zakupimy działkę

Zakup działki to pierwszy krok w realizacji marzeń o budowie domu. Dobra lokalizacja, dostęp do mediów, sąsiedztwo, otoczenie, strony świata… naprawdę sporo czynników wpływa na efekt końcowy i realizacje Inwestycji.

Zanim kupimy działkę, warto zwrócić się do architekta w celu analizy upatrzonej lokalizacji. Już na tym etapie będzie wiadomo, jaki dom można tam będzie w przyszłości wybudować (często Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego narzuca nam z góry m.in. kąt dachu, długość elewacji, a nawet kolorystykę- w rezultacie okazuje się, że nasz wymarzony dom będzie …nieco inny, warto to sprawdzić jeszcze przed kupnem)

Na Państwa życzenie, jesteśmy w stanie zweryfikować cała dokumentację dotyczącą danej działki m.in. dostęp do mediów, przeanalizujemy lokalizację względem stron świata (nasłonecznienie ma ogromny wpływ na układ funkcjonalny domu). Być może upatrzona działka wymaga tzw. „odrolnienia”- czyli wyłączenia z produkcji rolnej, w imieniu Inwestora załatwiamy wszelkie formalności.

Projekt

Jeden z ważniejszych, jak nie najważniejszy etap całej Inwestycji. Nasze biuro wykonuje przede wszystkim projekty indywidualne, pod konkretną rodzinę, jej zainteresowania i dla danej działki. Z reguły nie wykonujemy adaptacji, bo gotowe projekty często są niefunkcjonalne, trzeba je wielokrotnie przerabiać, zmieniać – co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zachęcamy do wspólnego projektowania ARCHITEKT- INWESTOR. Tylko taka współpraca daje świetne wyniki i gwarancje dobrej życiowej przestrzeni. Pierwsze spotkanie odbywa się zazwyczaj w terenie- na działce Inwestora, gdzie mamy możliwość przyjrzenia się otoczeniu, widokom, zabudowie sąsiedniej. Nasze pierwsze koncepcje powstają właśnie tam-na działce, razem z Inwestorem, z jego rodzina.

Dokumenty

Aby rozpocząć prace nad projektem potrzebne są nam podstawowe dokumenty:

– Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla konkretnej Państwa działki (wniosek składamy w Urzędzie Miasta lub w Gminie, w zależności od lokalizacji).
– W Przypadku braku MPZP, należy uzyskać Warunki Zabudowy ( w tym przypadku przygotowujemy dokumentację do uzyskania takich Warunków).
– Warunki przyłączeniowe do sieci tj. energia/ gaz/ wod-kan (wnioski o wydanie warunków składamy odpowiednio u Gestorów sieci, takie wnioski również w Państwa imieniu możemy przygotować i złożyć).
– Badania gruntu wykonane przez Geologa.
– Mapa do celów Projektowych wykonana przez uprawnionego Geodetę (w skali 1:500).
– Wypis z ewidencji gruntów i z mapy ewidencyjnej (wydział geodezji).

Wszystkie powyższe dokumenty możemy za Państwa pełnomocnictwem i w Państwa imieniu uzyskać. Ponadto przygotowujemy dokumenty do uzgodnienia w Zakresie konserwacji Zabytków, a także uzgodnienia dotyczące zjazdu i połączenia naszej działki z drogą publiczną. Po wykonaniu Projektu Budowlanego PB cała dokumentacja jest przez nas składana do właściwego Urzędu w celu uzyskania POZWOLENIA NA BUDOWĘ. Urząd ma na to ustawowo 65 dni, zazwyczaj jest to krócej.

Budowa

Po uzyskaniu Prawomocnej Decyzji o POZWOLENIU NA BUDOWĘ możemy już śmiało rozpoczynać budowę. O zamiarze rozpoczęcia prac budowlanych musimy powiadomić Starostwo Powiatowe na 7 dni przed rozpoczęciem prac. Do zgłoszenia musimy dołączyć również oświadczenie kierownika budowy o podjęciu obowiązków. Musimy także nabyć Dziennik Budowy, w którym kierownik budowy zapisywać będzie jej przebieg oraz tablicę informacyjną budowy.
Nasza pracownia na Państwa życzenie może pełnić NADZÓR AUTORSKI na budowie. W przypadku domów jednorodzinnych, dwie wizyty na budowie są zawsze wliczone w cenę. Jest to dla nas przyjemność uczestniczyć w Państwa Inwestycji.
Ponadto współpracujemy z kilkoma zaufanymi firmami budowlanymi i Kierownikami Budów, którzy realizują „nasze projekty” i możemy je z czystym sercem polecić Inwestorom. Doradzamy na każdym etapie budowy. Jeśli w trakcie pojawia się nieistotne zmiany, na bieżąco możemy je weryfikować. Nasza oferta jest zawsze całościowa OD KONCEPCJI- aż po ODBIÓR BUDOWY.