0
ilość: 0
wartość: 0,00 
koszykdo kasy

Dom w ramce

Modernistyczny parterowy dom jednorodzinny przeznaczony dla 4-osobowej rodziny w Jeżowie Sudeckim koło Jeleniej Góry.

Wielką zaletą tej działki okazał się zapis w Miejscowym Planie Zagospodarowania, który dopuszcza w tym miejscu dachy płaskie. Z uwagi na rozległe łąki, płaskie tereny zaproponowano tu właśnie taką niska i płaską zabudowę.

Sercem domu jest duży salon, z pięknym widokiem na Karkonosze. W salonie zaplanowano zarówno miejsce na kominek, strefę telewizyjną oraz jadalnianą. Cała strefa dzienna posiada duże przeszklenie na południe otwierające budynek na piękny widok na góry. Otwarta kuchnia zlokalizowana została od strony wschodniej, skąd mamy widok na podjazd oraz drogę dojazdową. Kuchnia połączona została ze spiżarnią.

W domu mieszkać będą rodzice i dwoje dorastających dzieci,  które potrzebują prywatności. Dlatego celowo rozdzielono strefę nocną rodziców od dziecięcej. Do sypialni rodziców wchodzi się od południa. Sypialnia została tu połączona z garderobą i wygodną łazienką. Strefa dziecięca zlokalizowana jest natomiast od strony północnej, tu też znalazła się pralnia, kotłownia, łazienki oraz pokój gościnny (pełniący także funkcje biura). Od strony południa jak i wschodu zlokalizowano podcień na tarasie, który służyć ma mieszkańcom także w porach deszczowych. Kolorystyka domu jest stonowana i minimalistyczna: biel, drewno i grafit.

  • Powierzchnia użytkowa budynku: 215,0 m² (łącznie z grażem)
  • Wymiary rzutu (dł. x szer.): 19,5 x 16,30 m
  • Liczba kondygnacji: 1 (parter)
  • Rodzaj, pokrycie i kąt nachylenia dachu: dach płaski, o kącie nachylenia 2%, kryty membraną dachową elastodeck kolor szary.
  • Technologia konstrukcji: ściany murowane dwuwarstwowe: pustaki POROTHERM z dociepleniem.