0
ilość: 0
wartość: 0,00 
koszykdo kasy

Czarna stodoła

Minimalistyczny dom zaprojektowany dla 2-3 osobowej rodziny. Prosta, czysta forma, nawiązująca do wiejskiej stodoły. Dom podzielony został na dwie dominujące funkcje: dzienną i nocną.

Dzienna: od strony wschodniej i południowej, to duży salon z jadalnią, oraz kuchnia z wyspą z możliwością jej zamykania, z obu stron, przesuwnymi drzwiami.

Nocna: to sypialnia z dużą garderobą, salon łazienkowy i osobne WC z pralnią. W sypialni zaprojektowano system kina domowego z projektorem. Głównym elementem tej części domu jest wewnętrzna oranżeria z pośrednim doświetleniem oknami połaciowymi. Zarówno z sypialni jak i łazienki zaprojektowano widok na oranżerię. Daje ona nie tylko światło, ale tworzy także ciekawy botaniczny klimat wnętrz i zapewnia ich przewietrzanie.

Na antresoli stworzono możliwość zrobienia 2 pokoi i łazienki.

Elewacje domu pokrywa czarna deska opalana metodą Sukijaki (japońska metoda opalania desek palnikiem gazowym i zabezpieczenia poprzez np. olejowanie). Ciekawym elementem jest także wypuszczenie rynien poza lico ścian- za pomocą stalowego kształtownika oraz zastosowanie zamiast rur spustowych-łańcuchów.

  • Powierzchnia użytkowa budynku: 130 m²
  • Liczba kondygnacji: parter+ antresola użytkowa
  • Rodzaj, pokrycie i kąt nachylenia dachu: drewno lub blacha na rąbek stojący
  • Technologia konstrukcji: STEICO