0
ilość: 0
wartość: 0,00 
koszykdo kasy

Active Village

ACTIVE_village to osiedle domków jednorodzinnym w zabudowie szeregowej, które zostały zaprojektowane w oparciu o modernistyczną stylistykę.

Od strony północnej działki znajduje się główny dojazd do Inwestycji. Cały teren otoczony jest gęstym lasem. Szlaki i leśne drogi zachęcają do pieszych wędrówek przez cały rok. Całe osiedle ACTIVE_village zaprojektowano tak by pozostawić wglądy widokowe na góry i wejścia do lasu z każdego miejsca osiedla.

Osiedle zostało zaprojektowane zgodnie z ideą i nurtem „habitatów”. Habitaty to słowo wywodzące się z biologii- „jest to środowisko, w którym gatunki w nim żyjące znajdują najlepsze warunki do życia”. W 1984 r. pojęcie to zostało zaadaptowane w architekturze i urbanistyce i oznacza umiejętność kształtowania, organizacji i projektowania najlepszej przestrzeni do życia człowieka. Zaprojektowano zgodnie z nurtem 13 habitatów na planie promienistym, tworząc w ich środkach wspólne przestrzenie zielone: parki, place zabaw, skwerki i tereny zielone. Każda z przestrzeni wspólnych jest inna i każdą coś innego wyróżnia. To sprawia, że mimo iż osiedle liczy 117 apartamentów, to każdy habitat jest inny, niezwykły i jest częścią małego kilkunasto-lokalowego mini-osiedla.
Apartamenty są proste i minimalistyczne w swoim wyglądzie, dzięki czemu swoją skalą bardzo dobrze komponują się z otoczeniem, sąsiednimi pensjonatami i istniejącymi hotelami. Wykorzystano materiały regionalne: drewno na elewacji, cegła (jak łupek) na ścianach, biały tynk, kamień w ogrodzie,wkomponowując je w górską roślinność. Strome symetryczne dachy budynków nawiązują do dachów istniejących- krytych blachą. Projekt apartamentów mimo iż nawiązuje do tradycji posiada nowatorskie rozwiązania, take jak np. brak okapów (rynny i rury ukryte).

  • Powierzchnia użytkowa apartamentu: 47m²
  • Liczba kondygnacji: 2
  • Rodzaj, pokrycie i kąt nachylenia dachu: dachówka