0
ilość: 0
wartość: 0,00 
koszykdo kasy

Stodoła z prześwitem

Nowoczesna drewniana stodoła pod Jelenią Górą. Motywem głównym projektu było połączenie dwóch brył w jeden obiekt, tworząc prześwit między nimi.

Garaż z kotłownią zlokalizowano od północnej strony działki, natomiast obiekt mieszkalny (sypialnie, kuchnia, toaleta i duży salon z kominkiem) zlokalizowano od strony południowo-zachodniej. Zastosowano tu system przesuwnych okien i drzwi ale również drewnianych okiennic, które po zamknięciu tworzą jednolitą drewnianą elewacje. Dach przekryty został naturalnym łupkiem. Jedna ze ścian obiektu zaprojektowana została w całości z kamienia, pozostałe natomiast z drewna (zastosowano drewno elewacyjne cedrowe, z uwagi na różnorodną fakturę i mieszany koloryt drzewa).

Na nieużytkowym poddaszu przewidziano instalacje: m.in. rekuperację.

W projekcie zastosowano ogrzewanie podłogowe zasilane gruntową pompą ciepła oraz centralny odkurzacz. Wszystkie pomieszczenia posiadają wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. W projekcie zastosowano system kamer i monitoringu „dom inteligentny”.

  • Powierzchnia użytkowa budynku: ok. 103,0 m²
  • Wymiary rzutu (dł. x szer.): 21,0 x 12,5 m
  • Liczba kondygnacji: 1 (parter+ nieużytkowe poddasze)
  • Rodzaj, pokrycie i kąt nachylenia dachu: dach dwuspadowy, symetryczny, o kącie nachylenia 20°, kryty łupkiem dachowym w kolorze grafitowym.
  • Technologia konstrukcji: ściany murowane dwuwarstwowe: pustaki YTONG z dociepleniem.