0
ilość: 0
wartość: 0,00 
koszykdo kasy

Steico

System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne, w standardzie energooszczędnym, niskoenergetycznym, pasywnym, zeroenergetycznym a nawet plus energetycznym. Z nami zaprojektują Państwo dom zdrowy, przyjazny dla środowiska, gwarantujący najwyższy komfort cieplny przez cały rok. Szeroka gama produktów STEICO pozwala na budowę domu na wiele sposobów. Domy w systemie STEICO mogą powstawać bowiem bezpośrednio na placu budowy lub mogą być prefabrykowane w halach produkcyjnych, w postaci gotowych paneli ściennych, stropowych i dachowych, czy w formie całych modułów (tzw. budownictwo modułowe). W przypadku prefabrykacji, na plac budowy dostarczane są gotowe elementy / moduły budynku, dzięki czemu montaż całego domu jest o wiele krótszy, niż w przypadku metody tradycyjnej.

KOMFORT:

Włókno drzewne- zdrowie i komfort cieplny

W dobrze zaizolowanym domu mieszka się znacznie lepiej. Dzięki materiałom izolacyjnym STEICO można cieszyć się jeszcze większym komfortem we własnych czterech ścianach.

W zimie materiały izolacyjne z włókna drzewnego STEICO troszczą się o przyjemną atmosferę w mieszkaniu. Nasze naturalne materiały izolacyjne otaczają budynek niczym ochronny płaszcz zimowy i zatrzymują cenne ciepło wewnątrz.  W dobrze ocieplonym domu zwiększa się także automatycznie wewnętrzna temperatura ścian i sufitów/podłóg. Efekt jest odczuwalny natychmiast:

  • Większy komfort cieplny: w pomieszczeniach, w których ściany są ciepłe czujemy się bardziej komfortowo. Dzięki cieplejszej powierzchni ściany wzrasta odczuwalna temperatura w pomieszczeniu, dlatego możliwe staje się lekkie obniżenie faktycznej temperatury wewnątrz, bez utraty komfortu cieplnego. Efekt: Obniżenie temperatury pomieszczenia o jeden stopień pozwala zaoszczędzić ok. 5% kosztów energii.
  • Efektywna ochrona przed pleśnią: wilgoć nie skrapla się na ciepłych ścianach. Brak wilgotnych miejsc oznacza również brak środowiska rozwojowego dla pleśni i grzybów.
    W taki sposób zapobiegamy powstawaniu pleśni już na samym początku ich fazy rozwoju.
  • Mniejsze przeciągi: na nieocieplonych ścianach zewnętrzych powietrze z wnętrza ulega ochłodzeniu, opada na ziemię i przenika z powrotem do wnętrza, gdzie zaczyna się ocieplać i ponownie wznosić. Rezultatem jest nieprzyjemne wrażenie chłodnego przeciągu. Takie zjawisko nie występuje jednak w dobrze ocieplonym budynku.
    W pomieszczeniach, gdzie powietrze jest statyczne, czujemy się komfortowo.
    Dodatkowo wznosi się mniej kurzu, co jest szczególnie istotne dla alergików.

 

EKOLOGIA:

Produkty STEICO są ekologiczne pod wieloma względami. Materiały izolacyjne pomagają oszczędzać cenną energie, redukując tym samym negatywne dla środowiska zjawiska, powstające przy wytwarzaniu energii. I tak przy użyciu materiałów izolacyjnych STEICO można zbudować budynek według norm pasywnych, a np. dzięki modernizacji starego budownictwa osiągnąć oszczędność energii, sięgającą nawet 80%.

 

Wykorzystywanie produktów STEICO przyczynia się także do redukcji dwutlenku węgla CO2. Rośliny w fazie wzrostu wchłaniają CO2, odciążając w ten sposób atmosferę. 1 m3 drewna może wchłonąć przykładowo do 1 tony CO2.  CO2 pozostaje zabezbieczony w postaci materiału izolacyjnego przez cały okres żywotności produktu. Zatem materiały izolacyjne STEICO, wykorzystane do izolacji przeciętnego domu jednorodzinnego, redukują taką ilość CO2, jaką wytwarza samochód osobowy na trasie 50.000 km.

 
Ekologia zaczyna się dla nas już przy wyborze surowca i podczas produkcji. Drewno do produkcji naszych materiałów pochodzi z lasów, prowadzonych według surowych norm FSC® (Forest Stewardship Council®) lub PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes). Dzięki temu gwarantujemy, że nasze drewno pochodzi tylko z lasów zarządzanych według Zasad Dobrej Gospodarki Leśnej. W naszych zakładach produkcyjnych chronimy środowisko poprzez wykorzystywanie zamkniętego obiegu wody oraz poprzez przyjazne środowisku usuwanie odpadów. Dzięki własnej elektrowni na biomasę w Czarnkowie, mogliśmy zredukować zużycie konwencojnalnych nośników energii o ok. 30% – podobna elektrownia powstaje właśnie w naszym zakładzie w Casteljaloux.