0
ilość: 0
wartość: 0,00 
koszykdo kasy

Przesuwna stodoła

„PRZESUWNA STODOŁA” to projekt prostej, minimalistycznej bryły.

Motywem przewodnim projektu było zastosowanie systemu przesuwnego wszystkich okien i drzwi. Okładzina drewniana elewacji umożliwiła wykorzystanie okiennic (przesuwnych prowadnic) o tej samej fakturze i materiale (ciepłe drewno)…. co dało efekt całkowitego zamknięcia bryły.

Dom przeznaczony został dla 4-osobowej rodziny. Cała funkcja zarówno dzienna jak i nocna umieszczona została na parterze budynku. Od wschodu i południa (strefa salonu) zaprojektowano „otwarcie” – dwupoziomową kondygnacje z widoczną podsufitką. Natomiast w cześci zachodniej i północnej budynku zaprojektowano użytkową antresolę (warsztat, bilard, makieciarnia, pomieszczenie gospodarcze, bawialnia)- jest to duża otwarta przestrzeń do swobodnego podziału przez Inwestorów.

Od południa salon otwiera się na piękny widok na pobliski las dzięki dużym przeszkleniom, a w razie deszczu Inwestorzy mogą skorzystać z zadaszonego tarasu biegnącemu wzdłuż dwóch elewacji budynku.

  • Powierzchnia użytkowa budynku: 195 m²
  • Wymiary rzutu (dł. x szer.): 22,5 x 10,4 m
  • Liczba kondygnacji: 2 (parter+ antresola użytkowa)
  • Rodzaj, pokrycie i kąt nachylenia dachu: dach dwuspadowy, niesymetryczny, o kącie nachylenia 20° i 38°, kryty płytami z włóknocementu w kolorze grafitowym.
  • Technologia konstrukcji: ściany murowane jednowarstwowe: pustaki YTONG bez docieplenia.