0
ilość: 0
wartość: 0,00 
koszykdo kasy

Dom na horyzoncie

Nowoczesny modernistyczny dom niedaleko Jeleniej Góry, zaprojektowany został dla 4-osobowej  rodziny.

Największym atut działki to rozległe płaskie łąki i pola ciągnące się aż po horyzont  W taki płaski teren najlepiej wpisuje się płaska zabudowa. Trzy wbite w siebie klocki- tak najprościej można opisać tę bryłę.

Klocek DREWNIANY- mieści się w nim strefa dzienna i kuchnia (obszerna kuchnia z wyspą i spiżarnią). Klocek BIAŁY- mieści garaż, część gospodarczą oraz kotłownie (usytuowany od strony północnej działki). Natomiast część nocna znajduje się w klocku BETONOWY- który usytuowany został na pozostałych klockach i mieści piętro budynku. Na piętrze zaaranżowano także otwartą siłownie, połączona z tarasem, systemem drzwi przesuwnych.

Ze względu na wspaniałe widoki na Karkonosze, oba poziomy mają zaprojektowane wielkie przeszklenia i tarasy od południa. System fasadowy został zaopatrzony w szyby przeciwsłoneczne i system rolet.

  • Powierzchnia użytkowa budynku: 285,0 m² (łącznie z grażem)
  • Wymiary rzutu (dł. x szer.): 18,0 x 16,30 m
  • Liczba kondygnacji: 2 (parter+piętro)
  • Rodzaj, pokrycie i kąt nachylenia dachu: dach płaski, o kącie nachylenia 2%, kryty papą termozgrzewalną kolor szary, żwirem płukanym lub deskami tarasowymi drewnianymi.

Technologia konstrukcji: ściany murowane dwuwarstwowe: pustaki YTONG z dociepleniem.