Aparts

APARTS- to szeregowe domki jednorodzinne u podnóża Karkonoszy. Każdy domek składa się z dwóch lokali: parter z wyjściem na ogród oraz piętro (dwu-poziomowe z własnym tarasem).
Lokale posiadają własny kominek, aneks kuchenny, część wypoczynkową oraz minimum jedną sypialnię. Domki o charakterze regionalnej zabudowy z wykorzystaniem drewna, łupka, blachy na rąbek i zielonych ścian. Przewidziano zastosowanie paneli foto-voltaicznych i zintegrowanie obiektów z pompami ciepła.
Obiekty zlokalizowano na trudnej działce z dużym spadkiem, dzięki czemu każdy z tarasów znajduje się na innej wysokości, tworząc intymność domownikom, a układ budynków jest dynamiczny i przypomina ostre krawędzie górskich szczytów.
Od strony południowej (widok na Karkonosze) zastosowano duże przeszklenia z pakietem szyb przeciwsłonecznych, co zapobiegnie przegrzewaniu się pomieszczeń i da możliwość podziwiania górskich widoków.
Projekt przewiduje możliwość rozłączenia obiektów na pojedyncze bryły.

  • Powierzchnia użytkowa budynku: lokal na parterze: 42,5 m², lokal na piętrze: 68,5 m²
  • Wymiary rzutu (dł. x szer.): 12,9 x 7,04 m
  • Liczba kondygnacji: 2 (parter+piętro)
  • Rodzaj, pokrycie i kąt nachylenia dachu: symetryczny dwuspadowy, o kącie nachylenia 45°, kryty blachą na rąbek stojący, blachodachówką w kolorze grafitowym, drewnem.
  • Technologia konstrukcji: ściany murowane dwuwarstwowe: pustaki YTONG z dociepleniem.